Brezilya’nın Güney Atlantik kıyılarına konumlanmış şehri Rio de Janeiro, ülkenin en ünlü ve kalabalık şehridir. Doğası, kültürü, tarihi, eğlence hayatı, dünyaca ünlü organizasyonları, plajları ve daha birçok özelliğiyle en çok turist çeken şehirlerinden biri olma özelliğine sahiptir.

Rio de Janeiro şehri akla geldiğinde de Kurtarıcı İsa Heykeli, ilk akla gelenlerden olduğu için değiştirmek simgesi haline gelmiştir. Rio de Janeiro en yüksek tepesi olan Corcovado Dağı‘na yapılan heykel, Dünyanın Yedi Harikası arasına da girmiştir. 30 metre yüksekliğinde olan bu devasa heykel Brezilya’nın 100. yılı anısına dikilmiştir ve o günden bugüne dek çok ilgi görmüştür.

Rio de Janeiro’nun karmaşası ve kalabalığından sıkılıp uzakta soluklanmak isterseniz Ilha Fiscal Kalesi sizin için ideal olacaktır. Neo-gotik dönemindeki eserlerden biri olan Ilha Fiscal Kalesi, Rio de Janeiro’nun daha önce görülmemiş başka bir yüzünü yansıtıyor.

Brezilya’ya kadar gidip de bir kahve içmeden dönmeyi aklınızdan geçirmeyin zira Cafezinho küçük fincanlarda birkaç yudumda tüketebileceğiniz ancak tadı gün boyu damağınızda eksilmeyecek keskin bir kahvedir. Nerede içeceğinizi düşünüyorsanız hiç merak etmeyin çünkü Cafezinho’yu hemen hemen herkes tarafından bilinir, bu nedenle kolaylıkla bulabilirsiniz.

Exit mobile version