Bora  Bora Adаlаrı, Tahіtі’nіn 150 mil kuzeybаtıѕındа ve Günеy Pаsifik adasının 18 mil uzaklığında yer alan, Fransız Pоlinezyası’nda Tahiti denilen аdаlаr topluluğunun оrtasında yеr alan birleşik adacıklar grubudur. Bоra Borа, Tahiti dilindе “İlk  Doğan” аnlаmınа  gеlіyor. Dünya’da rоmantizmi cеnnеtten bir parçaymışçasına olan bir yerde geçirmek iѕteyenlerin bu  imkana  dahil  olabilеcеği  tek yеr оlarak gösterіlen adacıklar, уeşilin ve mavіnіn birbirinе en çok yakıştığı yer olarak dа anılır.

Güney Pasifik Denizi içerisinde yer alan Bora Bora, iklimsel özellikleri bakımından da sıcağın yüksek olmaması ve bunaltıcı bir havaya sahip olmaması, adanın sahip olduğu yeşil orman içinde gezinmeyi de mümkün kılıyor. Zira volkanik dağların deniz yüzeyindeki uzantıları olarak ortaya çıkan bu adalar, son derece verimli topraklara ve meyvelerle süslü ormanların oluşmasına olanak tanımıştır. Ülkede yaşanan mevsimler yaz ve kış olarak ayrılmıştır. Bu yönü ile doğanın dinlenmesi ve temizlenmesi için de büyük bir zemin sağlayan Bora Bora, iklim koşulları yılın hangi ayı giderseniz gidin sizi sıcak ve temiz bir kumsal ile karşılayacaktır.

Bora Bora adasında denizde batık gemileri inceleyip volkanik dağa tırmandıysanız ve eşsiz patikalardan adanın farklı noktalarına ziyaretler düzenlediyseniz önünüzde hala uzun bir liste olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Zira ada ilkel yaşamdan bu yana yerli halka ev sahipliği yapmaktadır. Yerli halkın inançlarını, geleneklerini ve yaşamlarının izlerini sergileyen kalıntılar, yazıtlar ve mağaralar hâlâ Bora Bora üzerinde gözlemlenebilmektedir.

Güney Pasifik Denizi, yunusların ve balinaların oldukça sık ziyaret ettiği noktalardandır. Balinaların genellikle kış mevsiminde uğrak noktası olan bölge okyanusu, yunusların her ay bulundukları ender noktaların başında gelmektedir. Bora Bora adası işletmelerinin düzenlediği özel turlarla, misafirlerin yunusları olağanüstü yakınlıklardan gözlemlemeleri mümkün kılınmıştır. Ayrıca altları şeffaf olan kırılmaz camlardan bölümlere sahip tekneler sayesinde hem yunusları, hem balinaları, hem de diğer Pasifik Denizi sakinlerini gözlemlemeniz mümkün kılınmıştır.